Czy szewc może zmienić kolor obuwia?

zakład szewski w czasie dnia pracy

Często w swoich szafach składujemy tysiące najróżniejszych rzeczy, z których już od wielu lat w ogóle nie korzystamy. Zakładamy, że sięgniemy po nie w ciągu przyszłych miesięcy, a wiedząc, ile za nie zapłaciliśmy, tym bardziej nie chcemy się ich pozbywać i wyrzucać ich do kosza. Często postępujemy tak z obuwiem, które jednak z czasem traci dobry wygląd i przestaje prezentować się modnie czy stylowo. W takich sytuacjach możemy zdecydować się na custom butów lub spróbować samodzielnie odmienić ich prezencję. Jest to najzupełniej możliwe.

Jakie buty najłatwiej zmienić?

Najłatwiej będzie nam zmienić wygląd trampek. Dobrze, jeśli będą one jednokolorowe, bo wtedy zdołamy je przemienić w ciągu paru minut. Potrzebne nam będą do tego dodatkowe akcesoria i artykuły, po które możemy się wybrać do sklepu pasmanteryjnego czy specjalistycznego marketu krawieckiego. W takich miejscach znajdziemy ogromną ilość produktów przeznaczonych do naszywania ich na ubrania czy buty. Zdobądźmy zatem m.in. cekiny o różnych kształtach, kosztujące po kilkanaście groszy za sztukę. Zakupmy dodatkowe dżety i sięgnijmy po kolorowe nitki czy wielobarwne naszywki. Możemy również przejrzeć swoje stare ciuchy i z nich wyszyć czy wyciąć dodatkowe akcesoria. Następnie zbierzmy je wszystkie w jednym miejscu i weźmy do ręki to obuwie, którego wygląd przestał nam odpowiadać.

Na czym polega zmiana wyglądu butów?

Zmiana koloru obuwia nie jest może specjalnie prosta, ale zmiana ich ogólnego wyglądu – owszem. Naszyjmy na nie po prostu dodatkowe motywy, które wcześniej kupiliśmy w sklepie pasmanteryjnym. Obszyjmy ich poszczególne fragmenty kolorowymi nitkami, tworząc z nich fantastyczne wzory, interesujące motywy czy całe napisy.

„Na niektórych gatunkach materiałów można nawet pisać, więc jeżeli chcielibyśmy swoje buty jeszcze bardziej spersonalizować, moglibyśmy sięgnąć po pisaki do tkanin, znacząc na nich osobiste wzory, motta czy cytaty” – wspomina szewc z firmy Sneakersspa w Warszawie

Szybką metodą na przetworzenie butów będzie natomiast wymienienie ich sznurówek. Możemy zmienić je na te kolorowe czy zawiązać je w inny sposób. Aktualnie wyróżnia się aż kilkaset sposobów wiązania sznurówek, więc tak naprawdę możemy każdego dnia skorzystać z innego, zawsze prezentując się dzięki temu odrobinę inaczej i niepowtarzalnie.

Jeżeli jednak sami nie mamy zbyt dużego talentu do takich prac i nie posiadamy żadnego zmysłu artystycznego, możemy oddać swoje buty do zakładu, w którym zajmie się nimi profesjonalista. Zastanawiając się, czy szewc może zmienić kolor butów, po prostu umówmy się z nim na spotkanie i sami go o to spytajmy. Aktualnie nawet tacy pracownicy posługują się bardzo nowatorskimi metodami i technologiami, mogąc wspaniale obsługiwać swoich klientów. Dobry szewc pozwoli nam za grosze zyskać zupełnie nowe buty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*